Hæmatologi

Velkommen til hæmatologigruppenHæmatologi.jpg.
Vi vil følge udviklingen på det hæmatologiske område og komme med ideer til kurser, temadage, artikler osv.,
så vi alle kan blive ajourført.

Gruppen lægger vægt på både tværfaglige og specialespecifikke kurser.

Vi vil også meget gerne høre fra Jer, som er interesseret i hæmatologi, hvis I har nogle ønsker til temadage / kurser eller har spørgsmål.

 

 Medlemmer

 
Anette Grunddal Pedersen
Afdelingsbioanalytiker
Hvidovre Hospital
Kl. Biokemisk afd., Hvidovre, Hvidovre Hospital
anette.pedersen.02@regionh.dk

Bjarne Damgaard Andreassen
Bioanalytiker
Sygehus Lillebælt, Vejle Sygehus
Biokemi og Immunologi - Vejle, Sygehus Lillebælt, Vejle Sygehus
bjarne.damgaard.andreassen@rsyd.dk

Camilla Merete Stenger Hasrud
Bioanalytiker
Sygehus Lillebælt, Kolding Sygehus
KIBA - Kolding, Sygehus Lillebælt, Kolding Sygehus
camilla_merete@hotmail.com

Frank Skov Jensen
Bioanalytiker
Aarhus Universitetshospital, SKS
Blodprøver og Biokemi, Aarhus Universitetshospital, SKS
frnjen@rm.dk

Jens Peter Philipsen
Bioanalytikerunderviser
Nordsjællands Hospital - Hillerød
Kl Biokemisk afd Hillerød, Nordsjællands Hospital
jens.peter.philipsen@regionh.dk

Jesper Østrup Nielsen
Afdelingsbioanalytiker
Rigshospitalet
Kl. Biokemisk afd., Rigshospitalet
jesper_ww@yahoo.dk

Katrine Johnsen
Bioanalytiker
Odense Universitetshospital
Klinisk Biokemi og Farmakologi, Odense Universitetshospital
katrine-johnsen@live.dk

Margrethe Gjørup
Bioanalytiker
Sjællands Universitetshospital, Roskilde
Kl. Biokemisk afd., Sjællands Universitetshospital, Roskilde
margg@regionsjaelland.dk

Susanne Høyer
Afdelingsbioanalytiker
Regionshospitalet Viborg
Blodprøver og biokemi, Regionshospitalet Viborg
susanne@killerup.dk

Relaterede Nyheder

 

 Kontakt

 

Camilla Merete Stenger Hasrud

Camilla_merete@hotmail.com

LinkedIn Email Twitter